Modne buty, modne ciuchy - modne życie!
Historia marki Adidas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 lipca 2012 12:15

Adolf „Adi” Dessler, twórca słynnej na całym świecie marki Adidas był osobą, w której życiu istniały dwie pasje: buty oraz sport. Tą pierwszą odziedziczył niejako po ojcu, który był pracownikiem fabryki obuwniczej. Młody Dessler również chciał wejść w branżę, jednakże nie jako szeregowy pracownik, lecz właściciel własnej manufaktury.


Adolf swoje pierwsze buty uszył w wieku dwudziestu lat, korzystając z wolnego miejsca w kuchni swojej mamy. Nie były one zbyt estetyczne, ani porządne jakościowo, gdyż dwa lata po I Wojnie Światowej na rynku brakowało odpowiednich materiałów, więc młody przedsiębiorca musiał tworzyć z tego, co akurat było pod ręką. Dzięki pomocy brata Rudolfa w latach trzydziestych firma zatrudniała już 100 pracowników, oferując około trzydziestu modeli. Był to wynik niesłychanie dobry, szczególnie że w tamtych czasach świat wciąż zmagał się z skutkami kryzysu gospodarczego.

 

Rzecz jasna wojna zaprzepaściła wszystkie osiągnięcia obu przedsiębiorców, których drogi rozeszły się w wyniku nieporozumień na tle politycznym. Od 1947 Adi Dessler pracuje już na własne konto, zatrudniając na początek 47 pracowników. Niespełna dwa lata później jego fabryka zmienia nazwę, w wyniku czego na rynku pojawiają się pierwsze buty Adidas. Od tego czasu firma odnosi sukces za sukcesem, który pozwala Desslerowi rozbudowywać swoją firmę, która w przyszłości ma stać się jednym z najważniejszych producentów obuwia i akcesoriów sportowych.

Poprawiony: czwartek, 03 stycznia 2013 08:20